Informace o kroužku Trenér pokémonů

Zajímá tě, co budeme mít za náplň v našem kroužku? Následující řádky ti jistě napoví!

Hrací karty

Pokémoní karta Chimchar V našem kroužku budeme učit pravidla karetní hry Pokémon. Počátky hry sahají někdy do roku 1997 - hra je tedy již v provozu 14 let! Je postavena na bázi společenské karetní hry, tudíž se může hrát ve dvou a více lidech. Navíc je relativně snadno naučitelná - v kroužku jsme schopni zajistit hru pro hráče již od šesti let! Horní hranice není omezena - rádi uvítáme a zaškolíme i dospělé! Jak se vyvíjeli Pokémoni, vyvíjely se i hrací karty - dnes existuje již velká spousta sérií herních karet. Někteří je sbírají, aby je měli všechny, jiní se omezují např. na vodní typy a jiní si prostě staví co nejsilnější balíčky. V České republice se totiž každoročně konají meziměstské turnaje a dokonce mistrovství ČR - věděl jsi, že existuje také mistrovství světa v pokémoních kartách?

GBA/NDS hry a vše kolem nich

Jakmile vyšel v Japonsku v roce 1997 seriál Pokémon, vyšly také první hry určené pro GameBoy konzole. Hry byly černobílé a vyskytovala se v nich pouze první řada pokémonů. Nintendo DS Časem vyšly pokročilejší hry na GameBoy Color - tyto hry byly barevné, obsahovaly první i druhou řadu a mnozí hráči je považují za nejlepší hry, které kdy byly vydány. Jenže přišla třetí řada pokémonů a s nimi nová platforma - GameBoy Advanced. Vyznačovala se daleko lepší grafikou. Jenže svět se vyvíjí dále - přišla čtvrtá generace a s ní revoluční změna! Pokémoni se začali dělat pro platformu NDS - nástupce GameBoye, jež se vyznačuje dotykovou obrazovkou. Také klasický "2D" svět přešel do jakési "3D" podoby. Nyní vychází pátá generace, jež bude podobná té čtvrté, ale čeká se, že další hry již budou mít plné 3D zobrazení - tedy pod jakým úhlem se na tvé NDS podíváš, pod takovým úhlem se ti ukáže hra!

Tolik k teorii - pojďme se mrknout do praxe. Naučíme tě, jak vstoupit do tohoto světa Pokémonů. Poradíme ti, kde si můžeš podobné hry sehnat. Pokud budeš mít problém ve hře, poradíme ti, jak ho vyřešit. Věděl jsi, že si můžeš měnit své pokémony spolu s kamarády - nebo s nimi bojovat? Dokonce si můžeš zazápasit o titul Mistra České republiky pro rok 2011!

Levnější cena ze zahraničí

Pokémon

Spoustu věcí můžeš koupit na internetu. Občas to bývá levnější, než v kamenném obchodě a u Pokémonů to platí dvojnásob - tedy ze zahraničí, kde je také neskonale lepší výběr kartiček či různých jiných PokéVěcí. Máš-li zájem, pomůžeme ti zdarma zprostředkovat to, co by sis přál!

Sledování nejnovějších dílů seriálu

Fanoušci pokémonů zpracovávají české titulky na nejnovější díly, jež se právě vysílají v Japonsku. Budeš-li mít zájem, můžeme si je pustit i v kroužku a ty budeš mít výhodu oproti kamarádům, kteří to uvidí nejdříve za rok, pokud to některá televizní stanice u nás bude vůbec vysílat!

A mnohé další!

Mimo výše vyjmenovaných aktivit budeš podnikat spoustu jiného - výlety do přírody s pokémoní tématikou, a podobně - nechej se překvapit, s námi se rozhodně nudit nebudeš! ;)

Tábor pokémoních tvorů z České republiky